Η ομάδα της Καρπάθου επικράτησε με 2-1 του Καλυμνιακού και επέστρεψε στην 3η θέση του 1ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας!

Μία ακόμη μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ποσειδών Καρπάθου, ο οποίος κέρδισε στο Ε.Α.Κ. Ρόδου τον Καλυμνιακό με 2-1.

Μάλιστα η νίκη για τους Καρπάθιους ήρθε με ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο, αφού οι «σφουγγαράδες» άνοιξαν το σκορ με τον Κανέλλη στο 68ο λεπτό.

Ο Ποσειδών Καρπάθου σε διάστημα πέντε λεπτών «έφερε» τούμπα το παιχνίδι και αρχικά ισοφάρισε στο 74’ με τον Φασουλέττο, ενώ στο 79’ ο Φελλουζής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-2 για τον Ποσειδώνα, που πανηγύρισε τη νίκη στο Ε.Α.Κ. Ρόδου και εξασφάλισε την αποφυγή των πλέι-άουτ, ανεβαίνοντας στην 3η θέση του 1ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας.